13 czerwiec 2021

Groził pozbawieniem życia trzymając w ręku siekierę

fot. KPP Włodawa
Włodawscy policjanci zatrzymali 31-latka, który groził sąsiadom pozbawieniem życia i spaleniem. Mundurowi zabezpieczyli siekierę, która miała mu służyć do tego celu. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
REKLAMA

We wtorek dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że w gminie Wyryki mężczyzna wtargnął na posesję z siekierą. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że 31-latek wymachując siekierą groził zabójstwem i spaleniem swoim sąsiadom. Zachowanie mężczyzny wzbudziło realną obawę spełnienia gróźb.

Policjanci zatrzymali awanturnika, który jak się okazało miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Śledczy przedstawili mu zarzut gróźb karalnych oraz wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu do czego przychyliła się prokuratura.

W piątek Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kierowanie gróźb karalnych grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Włodawie